Almawin no Nuko arī ļoti labi

Kā izmazgāt bērnu drēbes?

Pirms gada rakstīju par saviem izmēģinājumiem ar Almawin no Nuko.
https://www.facebook.com/EkoSmeko/posts/2093744600956344
Un šis produktu grozs atkal ir pārdošanā. Bet ar tiem komplektiem tā jau ir – ne viss ir nepieciešams, kas iekļauts groziņā.

Bet solīti pa solītim. Meitas drēbes parasti man krājas kaudzītē nedēļu. Tā kā veļasmašīnas ietilpība atļauj… Jo bērnu drēbēm uzskatu ir nepieciešama pirmapstrāde, bet tas aizņem laiku.


💧 Visus traipus pirms likšanas veļas mašīnā es apstrādāju/ saziepēju ar žults ziepēm. Netīrākiem traipiem ļauju iedarboties, cituz uzreiz izskaloju.

Manas iecienītākās ir Frosch žults ziepes, parasti atrodamas Jēkabpili tikai Rimi. Tagad ir plāns izmēģināt Greenwalk “saimniecības ziepes”, kas būtu arī ekonomiski izdevīgāk. Par to rakstīts citā ierakstā.
https://ekosmeko.wordpress.com/2019/11/03/izmeginat-greenwalk-pasauli/

💧💧 Netīrākos traipus apstrādāju ar Fineffect pūšamo traipu tīrīšanas līdzekli. Ekoloģisks līdzeklis vai drīzāk tam pietuvināts, jo eko marķējuma nav. Līdzeklis jaudīgs, bet nav tā trakā, iznīcinošā jauda kā masu produkcijā pieejamajam līdzeklim. Fineffect ņem pretī mellenes, taukus, daļu augļu traipu – arī pastāvējušus. (Privāti varu padalīties, kur pērku, bet izplatītāju noteikti ir daudz).
Šo līdzekli uzpūs uz traipa un ļauj 10 min iedarboties, un tad pēc 10 min vēl paberzē ar švammīti, kas piesūcināta ar šo tīrīšanas līdzekli.

💧💧💧 Tālāk mazgāšanu veicu ar kādu no eko mazgāšanas līdzekļiem – Fineffect, SeventhGeneration, Trio-bio, Marine, Seal, Frosch. Nav radies kāds īpaši mīļākais.

💧💧💧💧 Veļas mīkstinātājus neizmantoju, lai gan mājās bieži pukst, ka nesmaržo veļa. To var glabt ar pāris pilieniem ēteriskās eļļas. Mīkstinātāji šķiet lieks slogs veļai un pēctam ādai. Galvenokārt izmantoju šķidros mazgāšanas līdzekļus, tad tie savā konsistencē jau ir kā mīkstinātājs.

Veļu, kas mazgāta ar smaržvielām bagātiem līdzekļiem un visdrīzāk bez eko īpašībām, vairs nevaru “sagremot”. To radītā “smarža” šķiet, ka smacē. Dažkārt pērkot meitai apģērbu no citām mammām, visbiežāk ir mazgāta veļa ar ne-eko, tad tā “smarža” velkas līdzi pat vairāk kā pēc 3 mazgāšanas reizēm.

💙 Lai tīra veļa!